Renata Wójcik

Sapere Auso… Temu, który odważył się być mądrym…

Ta łacińska sentencja towarzyszy stypendium przyznawanemu przez Prezydenta Warszawy za wybitne osiągnięcia w nauce. Mogą ubiegać się o nie uczniowie stołecznych gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych, którzy uzyskali znaczące wyniki w nauce, są laureatami krajowych lub międzynarodowych konkursów i olimpiad przedmiotowych.

     Tegoroczną zdobywczynią nagrody jest uczennica kl. 1A naszego liceum. Katarzyna Szafrańska to laureatka Konkursu Chemicznego 2014/2015, który odbył się pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz dzielnicowego konkursu „Z chemią za pan brat” pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Targówek. Choć jej pasją są chemia i biologia, odnosi też sukcesy w innych dziedzinach – językach obcych oraz języku polskim. W roku 2015 otrzymała nagrodę Burmistrza Dzielnicy Targówek „Orzeł Targówka”.

Kasię wyróżniają nie tylko osiągnięcia naukowe, ale także wzorowa postawa. Ciężko pracuje, mimo to znajduje czas na angażowanie się w życie szkoły. To właśnie ona była pomysłodawczynią filmu „Co robi mózg, gdy człowiek śpi”, który wziął udział w konkursie ADAMED SmartUp.

Serdecznie gratulujemy Kasi jej sukcesu i trzymamy kciuki za innych naszych uczniów – obyśmy w następnych latach mogli poszczycić się kolejnymi laureatami tej prestiżowej nagrody!

AGK

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status