Renata Wójcik

Miło napisać, że SchumTV zdobyła I nagrodę w konkursie „Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej”! To wydarzenie, w którym uczestniczyły różnej instytucje z całego miasta. W sumie zgłoszono 111 projektów z zakresu edukacji kulturalnej. Na uroczystej finałowej gali, w obecności burmistrzów, naczelników wydziałów, dyrektorów i Pani Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz wręczono wyróżnienia i nagrody. W kategorii szkół gimnazjalnych okazaliśmy się najlepsi!

SchumTV jest przede wszystkim telewizją szkolną – zbiorem działań, będących efektem pomysłowości i zaangażowania wielu osób. Chociaż uczniowie pracują pod opieką nauczyciela, to wykazują się samodzielnością i kreatywnością – dlatego to oni są ważnymi współautorami sukcesu SchumTV! Oprócz programów telewizyjnych w ramach projektu powstają filmy, reportaże, przeprowadzane są happeningi, spotkania przy projekcjach w Kinie Patio. Wreszcie to także zainicjowane niedawno wydarzenia muzyczne w aktywowanym Rock Patio i powstająca właśnie Akademia Filmowa – tworzona przez min. Aleksandrę z klasy 2A z naszego liceum.

Bardzo dziękuję wszystkim uczniom (zwłaszcza Karolowi!) za owocną współpracę! Dziękuję też za wsparcie nauczycielom i rodzicom! Działamy dalej i jesteśmy otwarci na Wasze pomysły. Animacja kultury to niezwykła satysfakcja, a dzisiejsza nagroda dodatkowo to potwierdza…

Dominik Zuziak

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status