Renata Wójcik

Po raz kolejny zakończyliśmy rozgrywki w Szkolnej Lidze Siatkowej. To już siódma edycja, w której drużyna naszych chłopców występowała w pierwszej lidze rozgrywek, choć zaczynała od drugiej. W tym roku obchodzimy 20-lecie SLS-u.

Chłopcy z naszej szkoły prowadzeni przez trenera Artura Kowalskiego odnieśli w tych rozgrywkach ogromne sukcesy! W roku szkolnym 2013/14 zdobyli brązowe medale w lidze, a dodatkowo udało im się wywalczyć srebro w Pucharze SLS im. W. Wiśniewskiego! Tegoroczne rozgrywki również zakończyli wieloma zwycięskimi meczami uzyskując ostatecznie miejsce na podium, co przy wzroście poziomu gry wszystkich drużyn pozwala na bardzo pozytywną ocenę umiejętności naszych uczniów.

Szkolna Liga Siatkówki powołana została jesienią 1994 roku. W pierwszym sezonie rozgrywek 1994/95 uczestniczyło tylko 12 zespołów, ale w następnym już 36. Szkolna Liga Siatkówki dość szybko zdobyła popularność wśród szkół warszawskich i podwarszawskich. Obecnie w rozgrywkach uczestniczą 33 zespoły. Gromadzi młodych sportowców oddanych swojej pasji i doskonałych trenerów.

Początki jak zawsze nie były łatwe. Aby móc świętować sukces należało pracować, dużo ćwiczyć, doskonalić umiejętności. W sezonach 2007/08, 2008/09, 2009/10 zajęliśmy odpowiednio 18. 16. i 13. miejsce w 2 lidze. Ale już w sezonie 2010/11 chłopcy z gimnazjum wygrali 2 ligę i uzyskali awans do pierwszej, a nasz szkoleniowiec otrzymał nagrodę Trenera Roku SLS!

W kolejnym roku zajęliśmy 5. miejsce, a nowo powstały zespół dziewcząt pod wodzą nauczyciela Jacka Baczkury zajął wysokie jak na debiutantów 4. miejsce w 2 lidze! Rok 2012/13 siatkarze zakończyli na 4. miejscu, a siatkarki, również w pierwszej lidze na 8. miejscu. Następny rok szkolny przyniósł już opisany wyżej ogromny sukces podopiecznych trenera Kowalskiego. Mamy nadzieję, że kolejne lata będą dla naszej szkoły równie udane i nasza sportowa pasja udzieli się także kolejnym rocznikom uczniów w CXXXVII LO.

Uważamy, że utworzenie SLS-u było bardzo dobrym pomysłem, ponieważ pozwala ona na zdrową rywalizacje między uczniami poszczególnych szkół, a także kształci młode siatkarskie talenty. Uczestnictwo w tak profesjonalnie zorganizowanych zawodach uczy nas również pokory, cierpliwości a przede wszystkim rozwija w nas poczucie wspólnoty i wzajemnej odpowiedzialności za wynik ciężkiej pracy każdego członka zespołu.

Bartosz Świerat i Łukasz Kwarciński klasa 1B

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status