Renata Wójcik

Nasza szkoła to istny raj dla miłośników kina! SchumTV, Szkolny Festiwal Filmowy (który odbędzie się już niebawem), Kino Patio. To tylko niektóre z projektów, dzięki którym uczniowie – zarówno liceum, jak i gimnazjum – mogą obcować z kinem, telewizją.

Kolejną okazją do poszerzenia naszej wiedzy, były warsztaty organizowane przez Filmotekę Szkolną. Odbyły się one we wtorek 14. kwietnia, w Akademii Fotografii w Pałacu Kultury i Nauki – dotyczyły pisania scenariuszy. Mieliśmy okazję nauczyć się, jak w kreatywny sposób – poprzez tworzenie historii, pisanie fabuły filmowej – dać upust naszej wyobraźni. Zajęcia prowadził pan Paweł, scenarzysta m.in. filmu „Kij”. Spędziliśmy trzy godziny w miłej atmosferze, dowiedzieliśmy się wielu rzeczy, poznaliśmy ciekawych ludzi. Ta odmiana od szkolnej codzienności, zaowocowała nowymi pomysłami, które na pewno zrealizujemy. A przed nami kolejne wyzwania, już niedługo być może czekają nas warsztaty w Szkole Filmowej Andrzeja Wajdy….

Ala Zuziak 1A LO

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status