Renata Wójcik

10 listopada, jak co roku, był w naszej szkole dniem wyjątkowym. Podczas spotkania na hali uczciliśmy Święto Niepodległości, ale też oficjalnie przyjęliśmy do naszego grona klasę 1A, która ślubowała wierność ojczyźnie i godne reprezentowanie CXXXVII LO.

Uroczystość rozpoczęła część artystyczna, przypominająca czasy trudne dla polskiego narodu. Poetyckie słowa nie tylko wzruszały, ale i skłaniały do zadumy nad polską historią. Wkrótce jednak pani Dyrektor powitała uczniów i w obecności pocztu sztandarowego rozpoczęło się ślubowanie. Warto wspomnieć, że to tegoroczna klasa 1A była pierwszą, która składała przysięgę na nowy sztandar naszego liceum.

Po części oficjalnej nadszedł czas na świętowanie sukcesów. Na ręce pani Dyrektor został złożony czek o wartości 10 000 zł na wyposażenie laboratorium. Sumę tę przekazała grupa Adamed za wygranie przez naszą szkolną grupę kreatywną konkursu na najciekawszy film o tematyce naukowej. Z kolei nauczyciele wychowania fizycznego dziękowali uczniom za zaangażowanie i zwycięstwo w akcji „Test Coopera dla wszystkich” – pokazali nam wygrany już po raz drugi rok z rzędu przez naszą szkołę czek o wartości 3 500 zł na sprzęt sportowy.

To nie koniec sukcesów – pochwały zebrała też klasa 3B, która otrzymała nagrodę burmistrza za najwyższą ubiegłoroczną średnią wśród wszystkich klas drugich szkół średnich z Targówka.

Chwilę później nastąpiło zakończenie uroczystości i wszyscy uczniowie wrócili do domów. W tym i oficjalnie przyjęta w rzeszę licealistów klasa 1A, której życzymy powodzenia!

Kasia Szafrańska kl. 2A

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status