Renata Wójcik

W dniach 23 – 24 marca 2017 roku na terenie naszej dzielnicy odbyły się mistrzostwa szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej chłopców. Drużyna naszego liceum wystąpiła w turnieju pod wodzą Pana Jacka Baczkury.

Nasi chłopcy rozpoczęli turniej poważnie osłabieni brakiem Łukasza Kwarcińskiego oraz Bartka Dzięcioła. Rywale grupowi okazali się jednak na tyle mało wymagający, że drużyna nasza wyszła do piątkowych rozgrywek finałowych z pierwszego miejsca, pokonując drużyny ZS im. Piotra Wysockiego oraz ZS im. Mieszka I. W piątkowych finałach wystąpiliśmy już w najsilniejszym składzie.

Mecz finałowy o I miejsce nie zaczął się dla naszej drużyny pomyślnie. Pierwszy set gładko przegrany do 11, podciął naszym chłopcom skrzydła i w drugim secie przegrywali już 10:17. Wówczas na zagrywkę wszedł Kuba Sotomski, który potężnymi serwisami uniemożliwił przeciwnikom skuteczne wyprowadzanie ataków. Znakomita współpraca oraz ogromna determinacja i wola zwycięstwa pozwoliły naszej drużynie zwyciężyć w drugim secie na przewagi i doprowadzić do remisu w meczu finałowym. O zwycięstwie zdecydował tie-break, w którym minimalnie lepsza okazała się nasza drużyna. Złoty medal mistrzostw Dzielnicy Targówek to nie koniec. Nasza drużyna awansowała do finałów Warszawskiej Olimpiady Młodzieży, które rozegrane zostaną w najbliższych dniach.

W skład naszej drużyny weszli:

Łukasz Kwarciński, Jakub Sotomski, Karol Kowalewski, Bartek Świerat, Jakub Możdżyński, Bartek Dzięcioł, Janek Pierwoła, Jakub Sławiński, Mikołaj Muszyński, Kacper Cheng.

Trzymamy kciuki za występy w finałach WOM!!

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status