Renata Wójcik

Co prawda na zewnątrz zima jeszcze daje o sobie znać, ale w duszach, zwłaszcza artystycznych, już prawdziwa wiosna! Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w festiwalu „Teatralia”, który jest przeglądem dokonań artystycznych młodzieży w dziedzinie śpiewu, tańca i teatru.

Dobry nastrój, miła atmosfera udzieliły się wszystkim uczestnikom spotkania. Nawet sceniczna trema była tego dnia sprzymierzeńcem, bo dopingowała do większej uwagi podczas występu. Zwłaszcza, że przewodniczącą jury była w tym roku znana aktorka Hanna Śleszyńska.

W kategorii teatru CXXXVII LO jako jedyny zespół przedstawił sztukę w stylu komedii. Była to współczesna wariacja związana z bohaterką ballady A. Mickiewicza „Pani Twardowska”. W tytułowej roli świetne wypadła Wiktoria Kamieniecka, a dzielni partnerowali jej jako Twardowski Wiktor Korona i jako Mefisto Piotr Stańczewski. Zespół młodych artystów zdobył wyróżnienie.

W kategorii taniec sprawnością fizyczną i gracją zaimponowały Zuzanna Zawadzka i Maja Świderska, uzyskując II miejsce. Również za taniec III miejsce zdobyła Zuzanna Dobrzelak, a wyróżnienie Wiktoria Majewska.

I miejsce natomiast przyznano Marysi Godek w kategorii śpiew. III zdobyły Martyna Wieleba i Marysia Camara, a wyróżnienie Wiktoria Kamieniecka i Wiktoria Kamińska.

Brawa dla naszych zdolnych uczniów! Ich młody talent dopiero się budzi, jak na przedwiośniu. Gdy już w pełni się objawi, zachwyci, oszołomi jak wiosenna feeria barw i zapachów… (DZU)

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status