Renata Wójcik
Co prawda na zewnątrz zima jeszcze daje o sobie znać, ale w duszach, zwłaszcza artystycznych, już prawdziwa wiosna! Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w festiwalu „Teatralia”, który jest przeglądem dokonań artystycznych młodzieży w dziedzinie śpiewu, tańca i teatru.
Dobry nastrój, miła atmosfera udzieliły się wszystkim uczestnikom spotkania. Nawet sceniczna trema była tego dnia sprzymierzeńcem, bo dopingowała do większej uwagi podczas występu. Zwłaszcza, że przewodniczącą jury była w tym roku znana aktorka Hanna Śleszyńska.
W kategorii teatru CXXXVII LO jako jedyny zespół przedstawił sztukę w stylu komedii. Była to współczesna wariacja związana z bohaterką ballady A. Mickiewicza „Pani Twardowska”. W tytułowej roli świetne wypadła Wiktoria Kamieniecka, a dzielni partnerowali jej jako Twardowski Wiktor Korona i jako Mefisto Piotr Stańczewski. Zespół młodych artystów zdobył wyróżnienie.
W kategorii taniec sprawnością fizyczną i gracją zaimponowały Zuzanna Zawadzka i Maja Świderska, uzyskując II miejsce. Również za taniec III miejsce zdobyła Zuzanna Dobrzelak, a wyróżnienie Wiktoria Majewska.
I miejsce natomiast przyznano Marysi Godek w kategorii śpiew. III zdobyły Martyna Wieleba i Marysia Camara, a wyróżnienie Wiktoria Kamieniecka i Wiktoria Kamińska.
Brawa dla naszych zdolnych uczniów! Ich młody talent dopiero się budzi, jak na przedwiośniu. Gdy już w pełni się objawi, zachwyci, oszołomi jak wiosenna feeria barw i zapachów… (DZU)