Urszula Nakielska

„Teatralna podróż o polskim stuleciu”

24 września  w Teatrze Rampa odbył się spektakl wraz upamiętniający Święto Niepodległości obchodzone przez Polaków co roku 11 listopada.  Na widowni pojawili się przedstawiciele władz naszej dzielnicy, a także dyrektorzy placówek oświatowych, nauczyciele, uczniowie i mieszkańcy Targówka.

Spektakl był efektem pracochłonnych przygotowań oraz zaangażowania  wielu osób, zarówno z kręgu młodzieży, jak i dorosłych. Symbolicznie pojawiły się w nim liczne daty, istotne dla historii Polski, która w 1918 roku po wielu latach uzyskała niepodległość.  Przedstawiał też kulturę oraz historię tamtych czasów za pomocą różnego rodzaju aranżacji tanecznych oraz piosenek. Wykorzystane zostały także odpowiednie rekwizyty, ukazywano sytuacje z życia codziennego Polski ostatniego stulecia np. odbudowa miasta czy ponowne meldowanie się w stolicy. Wspominane były także zwyczaje kupowania wszystkiego na kartki oraz istnienie ówczesnej kontrkultury, gdy w klubach nocnych tętniło życiem muzyczne oraz taneczne.

Przedstawienie wzbudziło aplauz widowni. Spotkanie zakończyło się owacjami na stojąco i wręczeniem nagród autorom przedstawienia.

JWIE

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status