Grażyna Grzegorczyk

Kolejne zwycięstwo Schumana w Teście Coopera!

Czym jest Test Coopera? Nawiązując do strony testcoopera.pl to ,,Próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu.” Dla szkół biorących udział w wydarzeniu o tej samej nazwie jest to szansa na lepsze warunki rozwoju fizycznego młodzieży.

                Od czterech lat Liceum Ogólnokształcące im. Roberta Schumana może się szczycić ogromną, gigantyczną wręcz uczniowską aktywnością w Teście Coopera. Za każdym razem od 2015 roku, biorąc w nim udział, udawało nam się wygrać dofinansowanie na szkolny sprzęt sportowy (i dobrze je spożytkować). Tak też może okazało się w tym roku!

                21 września w sobotę już o godzinie 10:00 rano pierwsi zawodnicy stawali do dwunastominutowego wyznania. Dzień był szary i ponury, ale nikogo to nie powstrzymało przed sprawdzeniem swoich możliwości. Biegacze nałożyli cieplejsze bluzy i niewzruszeni warunkami pogodowymi ruszyli po bicie własnych rekordów.

                Powyższy schemat powtarzał się jeszcze ,,naście” razy aż do godziny 14:00. Oczywiście, każdy poruszał się we własnym tempie i własnym sposobem. Test był dla wszystkich, dlatego na miejscu znaleźli się i sprinterzy, i ,,piesi”, którzy spacerkiem starali się nie przeszkadzać tym pierwszym, jak i również nie rozmawiać za głośno.

                Oprócz tego, jeśli spojrzymy na wyniki Coopera w zakładce Warszawa-Targówek, zobaczymy, że najwyższy wynik zdobyła uczennica naszej szkoły! Jolanta Trumińska przebiegła aż trzy tysiące sześćset metrów w dwanaście minut! Jesteśmy z niej dumni! Gratulacje także dla wszystkich uczestników biegu!

                                                                                                   Julia Osiecka kl. 2A

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status