Renata Wójcik

Różne miłego początki – miliony stresów, nieporozumień, załatwiania spraw… Przygotowywania do tej uroczystości trwały długie tygodnie. Począwszy od wyboru lokalu, przez naukę poloneza, do którego przygotowywała nas niezastąpiona Pani Małgorzata Walkiewicz, aż po niebanalne kreacje wieczorowe. Wszystko było dopięte na ostatni guzik. I stało się! Dnia 25.01.2014 r. w hotelu Arkadia przy ul. Radzymińskiej odbył się bal studniówkowy CXXXVII Liceum Ogólnokształcącego.

Impreza rozpoczęła się uroczystym polonezem. Maturzyści ze skupieniem wypisanym na twarzy wykonali ten tradycyjny taniec. Wszystko pod okiem fotoreporterów, którzy chętnie wychwytywali uśmiechy tancerzy. Całość wyszła idealnie. Po ogromie oklasków nastąpiła kontynuacja części oficjalnej. Zestresowani uczniowie wygłosili podziękowania oraz wręczyli kwiaty dla Dyrekcji i nauczycieli za wspólne lata edukacji. Miłym zaskoczeniem dla młodzieży była niespodzianka przygotowana przez ich wychowawczynię, która każdemu wręczyła przypinkę z napisem „Matura 2014”. Mamy nadzieję, że w maju przyniosą nam one szczęcie. Uwieńczeniem tej części balu był pierwszy taniec, do którego uczniowie poprosili każdego z nauczycieli.

Później nadszedł czas na zrobienie oficjalnego, klasowego zdjęcia, bo te mniej formalne zaczęły się już wcześniej i trwały aż do wyczerpania baterii w aparatach.

Gdy skończyliśmy pracę jako fotomodele, zasiedliśmy do stołu, aby posilić się pysznym obiadem, który dał nam energię na resztę wieczoru. W między czasie przygrywający nam DJ Artur zaprosił imprezowiczów na parkiet. Na pierwszych śmiałków nie musiał długo czekać…

Czy była to zabawa  idealna? Jak najbardziej, ale gorączka sobotniej nocy dopiero się zaczęła. O północy na salę wjechały trzy piękne i niezwykle smaczne torty, a symboliczny toast wzniesiony szampanem oraz odśpiewane „Sto lat…” na cześć przyszłych abiturientów dopełniły ceremoniał.

Tańce trwały do godziny 4., wszyscy bawiliśmy się szampańsko. Każdy okazał się zawodowym tancerzem, można by zaryzykować stwierdzenie, że mogliby stanowić całą obsadę „Tańca z gwiazdami”.

Studniówka to magiczny moment w życiu każdego ucznia szkoły średniej. Z jednej strony beztroska zabawa i czas spędzony wspólnie z przyjaciółmi, z drugiej świadomość, że coś się kończy. Jednak Studniówka 2014, jako ta ważna noc dla maturzystów przeszła do historii. Być może wspomnienie jej podczas otwierania arkuszy maturalnych w maju będzie dobrym sposobem na uspokojenie oddechu, a mimowolny uśmiech na twarzy ucznia źródłem fali sympatii ze strony egzaminatora…

Karolina Przygodzka kl. 3 LO

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status