Renata Wójcik

Czyli… Walentynki po niemiecku

Każda okazja jest dobra, aby uczyć się języka niemieckiego. Dlatego w Walentynki zostały zorganizowane warsztaty, których motywem przewodnim była miłość. Język niemiecki nie jest uważany za język miłości,  jednak zawiera wiele pięknych słów, zwrotów i przysłów, dzięki którym możemy opowiadać o naszych uczuciach. Walentynkowe zajęcia prowadzone były przez native speakera z Niemiec – panią Elisabeth Pierz (Albert-Ludwigs-Universität Freiburg) i zostały przyjęte przez uczniów naszej szkoły z dużym entuzjazmem.
Warsztaty rozpoczęła burza mózgów, której celem było aktywowanie skojarzeń ze słowem LIEBE, następnie uczniowie poznali tradycje i zwyczaje walentynkowe naszych zachodnich sąsiadów, opowiadali o swoich planach na świętowanie Dnia Zakochanych, nauczyli się nowych wyrażeń i idiomów oraz mieli możliwość wyrażenia własnej opinii na temat tego święta.

Alles Liebe zum Valentinstag!
Aneta Kmiecik

więcej zdjęć w zakładce język niemiecki

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status