Urszula Nakielska

„W Schumanie nigdy nie może być nudno!”

Rano życie naszej szkoły było takie jak zawsze. Uczniowie rozmawiali na przerwach, a potem szli na lekcje. To wszystko zmieniło się jednak, gdy na drugim piętrze pojawili się niezapowiedziani goście z Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia, których zaprosił nasz szkolny opiekun od doradztwa zawodowego.

Przygotowali oni dla nas kilka atrakcji. Prezentowali kosmetyki własnej produkcji oraz sprzęt, który jest używany przez studentów np.: wagę do mierzenia ilości tłuszczu w organizmie, urządzenie do badania skóry twarzy.

Największą popularnością wśród naszych uczniów, ale i pracowników szkoły, cieszył się jednak zabieg kosmetyczny wykonywany przez tamtejszą uczennicę. Polegał on na nawilżeniu skóry poprzez zanurzenie jej w gorącej parafinie. Do odnowy dłoni ustawiały się długie kolejki, które nie znikały nawet po dzwonku na lekcje. Warto przy tym zaznaczyć, że także chłopcy skorzystali z okazji, by zadbać o swoją urodę.

Taka forma odkrywania uczelni, jakie oferuje nam rynek edukacji po maturze,  była naprawdę ciekawa. Mamy nadzieję, że nasza szkoła zaskoczy nas jeszcze niejednym takim wydarzeniem.                                                                     Małgorzata Pieniążek kl.1C

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status