Grażyna Grzegorczyk

Okres lockdownu i nauczania zdalnego nie służył aktywności fizycznej, zatem złakniona jej klasa 2G wczesnym, wtorkowym porankiem wyruszyła na zajęcia integracyjno – rekreacyjne do Aligatores Fight Club na specjalne zaproszenie właściciela, pana Kamila „Profesora” Umińskiego – wieloletniego reprezentanta Polski w kadrach Polskiego Związku Zapaśniczego oraz Polskiego Związku Ju Jitsu. Nasz gospodarz dziesięć razy sięgał po tytuł mistrza Europy, pięciokrotnie zdobywał medale na mistrzostwach świata, rozwijając jednocześnie karierę trenerską i współpracując m.in. z mistrzem organizacji UFC, Janem Błachowiczem oraz Marcinem Tyburą – aktualnie ósmym zawodnikiem w światowym rankingu.

Już sam budynek, w którym mieści się klub robi ogromne wrażenie. Z mini wykładu pana Kamila dowiedzieliśmy się, że jest to przedwojenna kamienica Banku Rolnego z 1927 roku zaprojektowana w stylu petersburskiego klasycyzmu z elementami modernizmu. Przetrwała bombardowanie w czasie II wojny światowej, ponieważ była to jedna z głównych kwater Wermachtu. Dzięki tej niechlubnej historii możemy podziwiać kamienicę w niezmienionej formie na zewnątrz i wewnątrz.

Sam klub – Aligatores został założony przez Kamila Umińskiego pod koniec 2018 roku i jest miejscem treningów i integracji nie tylko sportowców wyczynowych, ale również amatorów, chcących poprawić swoją sprawność fizyczną. Aligatores Fight Club słynie też z działalności charytatywnej, m.in. wpierając fundację Cancer Fighters, która pomaga dzieciom i dorosłym dotkniętym przez choroby nowotworowe. Wnętrze klubu, po którym zostaliśmy oprowadzeni, również sprawia niesamowite wrażenie, nie przypomina bowiem „tradycyjnej” siłowni. Już na progu przywitał nas ogrom medali i pucharów zdobytych przez właściciela i członków klubu.

Ciekawość i uwagę przykuli również zawodnicy, którzy ćwiczyli na naszych oczach. Obejrzeliśmy sparingi Marty Rentel i Gamona Fall, którzy przygotowują się do gali Fame MMA11. Swoje umiejętności pokazał nam także trener, Tomasz Janiszewski – zdobywca tytułu vice mistrza świata w zapasach w wieku 18 lat, w walce z Iwo Baraniewskim – aktualnie występującym w kadrze narodowej MMA. Iwo zdradził nam, że już za miesiąc będzie reprezentował Polskę na mistrzostwach Europy w Tibilisi.

Zachwyceni pokazami, sami postanowiliśmy potrenować pod okiem pana „Profesora” Kamila, oczywiście zachowując wszelkie środki ostrożności. Profesjonalny trening i aktywność sprawiły, że poczuliśmy się pełni energii i zmotywowani do dbania o siebie i swoje zdrowie.

Pożegnaliśmy się z panem Kamilem z nadzieją na kolejne spotkanie.

Elżbieta Iller

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status