Urszula Nakielska

Jakiś czas temu CXXXVII LO im. R. Schumana otrzymało od Prezydenta Warszawy Honorowe Wyróżnienie „Szkoła z pomysłem na kulturę”, a zatem nie powinna dziwić aktywność naszych uczniów w obszarze edukacji kulturalnej: to już czwarty finał WNEK w dziejach uczelni przy ul. Olgierda (Orły, SchumTV – zdobycie I miejsca, Rocznik, Easy Rider). Warto zaznaczyć, że finał konkursu ogranicza się zwykle do około siedmiu szkół z danego etapu edukacyjnego spośród zgłoszeń z całej Warszawy!  

8 września w Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy miała miejsce finałowa prezentacja projektu „Easy Rider” o Akademii Filmowej Schumana i Warszawskim Uczniowskim Festiwalu Filmowym, które odbywają się w naszej szkole. Tym razem towarzyszyli mi Ola i Sebastian z klasy III i II. Wspierali dzielnie nauczyciela, gdy zdawał swoisty egzamin przed kapitułą konkursu.   

Zobaczyliśmy też prezentacje innych projektów: spotkania z poezją Pawlikowskiej, podróż szlakiem Ignacego Domeyki, o komunikacji w sieci, teatr budującym pewność siebie, odkrywanie siły osobowości w wewnętrznym świecie jednostki. 

Szkoła poza podręcznikiem, szkoła inspirująca uczniów do kreatywności, samodzielności to niezwykła wartość i źródło wielkiej satysfakcji. A to przecież jedna z twarzy naszego liceum. Trzymajmy kciuki za Schumana na WNEKu, wyniki za kilka tygodni… 

dzu 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status