Grażyna Grzegorczyk

Ustanowiona w 2013 r. Warszawska Nagroda Wychowawcza imienia Janusza Korczaka jest prestiżowym wyróżnieniem dla warszawskich szkół, przedszkoli i placówek oświatowych, poszukujących własnych, innowacyjnych i skutecznych rozwiązań w kluczowych obszarach wychowania.

Konkurs promuje ideę placówki otwartej, mądrej, przyjaznej i twórczej – miejsca, w którym dostrzega się potrzeby wychowanków, uczniów oraz ich rodziców. Placówki, w których podstawowe prawa dziecka: do miłości, bycia szanowanym, posiadania własnych tajemnic, samostanowienia o sobie, własności, rozwoju, zabawy, pracy i sprawiedliwości są na co dzień respektowane. Nagroda jest jednocześnie elementem promocji warszawskiej oświaty, jako twórczego realizatora myśli pedagogicznej Janusza Korczaka.

              Jak przyznali jurorzy konkursu – to nasze liceum zdobyło ich największe uznanie. Swoją decyzję podjęli ponieważ nasz szkoła stawia na przygotowanie młodzieży do życia w świecie, który ciągle się zmienia. Nauczyciele starają się, aby uczniowie byli świadomi swoich możliwości, umiejętności, wiedzy i miejsca w społeczeństwie. Dużą rolę odgrywa budowanie ścisłych relacji między uczniami i nauczycielami. Czym się wyróżniamy? W wielkim skrócie: Schuman to przede wszystkim: aktywny samorząd, szkolna telewizja Schum TV, wieczorki poetyckie, kino patio, koncerty rockowe, konkurs filmowy, tutoring wychowawczy i rozwojowy, otwartość na świat i innowacje ale przede wszystkim klimat. Klimat, którego nie sposób opisać dopóki nie zaczniesz być uczniem naszej szkoły.

SU CXXXVII LO

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status