Renata Wójcik

W środę 14 grudnia odbyły się w naszym liceum nietypowe zajęcia. Warsztaty o współczesnym teatrze (czyli po 1997 roku) poprowadził dramatopisarz i reżyser Konrad Dulikowski . Spotkanie było elementem programu edukacji kulturalnej dla szkół średnich „Laboratorium współczesnego teatru”.

Niezwykła lekcja dotyczyła min. twórczości ikony nowoczesnej sceny – Sary Kane – oraz dzieł takich reżyserów jak Krzysztof Warlikowski, Grzegorz Jarzyna. Zagadnienia, które przede wszystkim omawiał prowadzący warsztaty, poruszały kwestie: Czy w sztuce są tematy tabu? Jaka jest rola reżysera we współczesnym teatrze? Po co analizować i uwspółcześniać klasyczne teksty?

W trakcie spotkania uczniowie zapoznali się również z fragmentami spektakli zarejestrowanych w formie video. Ciekawe ujęcia i sugestywne sceny z pewnością skłoniły młodych widzów do wielu refleksji… A już wkrótce wizyta w prawdziwym teatrze – przed nami spektakl „Piaskownica” wystawiany przez TeatrTrzyRzecze w Warszawie.

dzu

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status