Urszula Nakielska

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków i z tej okazji nasi uczniowie wybrali się do Instytutu Austriackiego, aby uczestniczyć w warsztatach języka niemieckiego „Lustiges Lernen: Austria-Polska-Unia Europejska”.

Tematyka warsztatów nie była przypadkowa, ponieważ 1 lipca 2018 roku Austria przejęła prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. Podczas zajęć uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat Austrii i Unii Europejskiej. Mieli możliwość rozwijać sprawności językowe, potrenować kreatywność oraz wziąć udział w quizie geograficznym. I to wszystko w języku niemieckim 😀 Duże zainteresowanie wzbudziła również austriacka odmiana języka niemieckiego oraz warsztaty z austriacką piosenką.

Dzień w Instytucie Austriackim upłynął w bardzo przyjemnej atmosferze. Już dziś możemy obiecać, że to nie było ostatnie takie spotkanie z językiem niemieckim. (AKM)

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status