Renata Wójcik

W ostatni weekend stolicą zawładnęli biegacze. W sobotę i niedzielę po ulicach Warszawy biegało ponad 20 tysięcy biegaczy. Święto biegania rozpoczęło się w sobotnie popołudnie na Placu Zamkowym, skąd o 17.00 ruszył charytatywny marszobieg „Biegnę na Tak”. Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli zarówno w imprezie sobotniej, jak i niedzielnej. W sobotnim marszobiegu wśród 10 tysięcy uczestników było 30 uczniów naszej szkoły.

Niedziela w przeciwieństwie do soboty była bardzo pracowita. Po raz trzeci w tym roku zaangażowaliśmy się w organizacje tak dużej imprezy biegowej. Uczniowie naszej szkoły pracowali jako wolontariusze, organizując dwa punkty odżywiania na 25 i 30 km maratonu. Było czekoladowo i bananowo!:). Tym razem popis zaangażowania, świetnej organizacji i komunikacji dały głównie uczennice liceum – klasy 1A oraz 2A i 2B, ale towarzyszyli im również uczniowie z klas gimnazjalnych – 2/3, 2/4, 3/1, 3/3. Oprócz dobrych humorów dopisała nam również pogoda.

Jedni pracowali, inni biegali. Na starcie stanęli nasi nauczyciele – pan Jacek i pan Artur, dla których był to już drugi maraton. Obaj z sukcesem ukończyli bieg, a pan Jacek pokusił się kolejny rekord życiowy uzyskując czas poniżej 4 godzin i 15 minut.

Wolontariuszom dziękujemy za owocna jak zwykle współpracę, a maratończykom gratulujemy!

WMA

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status