Renata Wójcik

11 grudnia w szkole miał miejsce festyn bożonarodzeniowy Weihnachtsfest . To wydarzenie od wielu lat wpisało się w tradycję naszej szkoły – w tradycję uczelni, której nauka języków obcych ma szczególne miejsce i charakteryzuje pod tym względem bardzo dobrymi wynikami.

Festyn składał się z kilku ważnych elementów: występów artystycznych, konkursów, prezentacji prac uczniów – plastycznych, kulinarnych, naukowych.

Jako pierwszy ruszył koncert kolęd. Około 18.30 chór uczniowski zaśpiewał kolędy w językach niemieckim, francuskim, angielskim. Były też występy solowe lub w duecie i tercecie. Ciekawie też wyglądała kolęda zaaranżowana na gitarze elektrycznej w prawdziwie rockowym brzmieniu.

Zmianę rytmu imprezy zapewniła inscenizacja teatralna na motywach „Opowieści wigilijnej” przygotowana przez klasę 2/2. Symboliczna dekoracja i unowocześniona adaptacja tekstu spowodowały żywe zainteresowanie publiczności złożonej z tłumu rodziców, uczniów i naszych absolwentów.

Niezwykle dynamicznym fragmentem festynu był pokaz „christmas” zumby, który pokazał zespół taneczny pod kierunkiem pani od wychowania fizycznego. Zebrani goście o mało co nie przyłączyli się do porywającego tańca.

Tymczasem na piętrze odbywał się kiermasz świątecznych wypieków i kart bożonarodzeniowych. Arcydzieła smaku i pędzla ujmowały za serca, nawet jeśli po drodze trafiły do żołądka.

Atmosfera świąteczna już ogrzewa społeczność ZS nr 113 na Olgierda. Mijają już ostatnie dni tego roku kalendarzowego.  (Komm zu uns, das Neue Jahr 2014!)

dzu

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status