Renata Wójcik

Nieprzypadkowo tytuł tego artykułu nawiązuje do znanej piosenki Marka Grechuty. Podobnie jak w przesłaniu owego utworu, moim zdaniem, warto patrzeć w przyszłość optymistycznie: oto nasi wspaniali podopieczni lada chwila zaczną samodzielne, dorosłe życie.

Znamy Was. I to nie tylko z lekcji. Byliście z nami na… popołudniowych radach pedagogicznych, podczas rozmów z rodzicami, w wieczornych korektach testów i sprawdzianów. Byliście z nami i w drodze do szkoły, i na weekendowych wycieczkach. Nawet na wakacjach często udawało się nam z Wami spotykać pośród zielonych lasów, krętych strumyków, na zboczach gór albo oglądając srebrne gwiazdy…

Znamy Was. Wiemy, jak stawaliście się każdego dnia coraz mądrzejsi, coraz bardziej samodzielni i świadomi potrzeby dokonywania odpowiedzialnych wyborów. Znamy Was jako kreatywnych, pracowitych i wytrwałych młodych ludzi, którym udało się dotrzeć wyznaczonego celu, jakim było ukończenie szkoły średniej.

Wreszcie, znamy Was – dawniej kruszynki, trochę zagubieni, niepewni, ale zawsze nam bliscy i zawsze dla nas ważni. Dziś z własnymi poglądami na świat, z własną wizją przyszłości ustępujecie miejsca młodszym rocznikom Schumana. Pokażcie im dobrą drogę – przecież „Wiosna, ach, to Wy!”

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status