Renata Wójcik

W dobrych nastrojach i z poczuciem wielkiej satysfakcji uczniowie, rodzice, nauczyciele wzięli udział w uroczystości zakończenia roku szkolnego tegorocznych maturzystów. Aforyzm naszego patrona, Roberta Schumana, „Talent pracuje, geniusz tworzy”, towarzyszył zebranym symbolicznie oddając istotę współpracy zgromadzonych na sali osób.

Po wykonaniu hymnu nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru. Drugoklasiści zajęli miejsce w poczcie sztandarowym, pełniąc już od tej chwili ową honorową i reprezentacyjną funkcję w CXXXVII LO.

Następnie nagrody i wyróżnienia odebrali maturzyści odchodzącego rocznika. Agata Łysakowska otrzymała Nagrodę Absolwenta Roku za najwyższą średnią ocen na koniec roku (5,05), tytuł Orła Targówka w 2016 roku, pracowitość, inspirującą postawę w życiu szkolnym. Emilia Papużyńska i Dominika Brodowicz, także za bardzo wysokie średnie ocen. Wioleta Błyskosz za wielkie zaangażowanie w życie szkolne, zwłaszcza w pracę samorządu i Młodzieżowej Rady Dzielnicy. Również Angelika Gajek i Łukasz Kochanowski zostali wyróżnieni za bardzo kreatywne zaangażowanie w różne działania liceum. Specjalną nagrodę, Nagrodę Dyrektora, otrzymał Karol Kowalewski, którego nauczyciele zapamiętają jako niezwykle pomocnego, pomysłowego, wszechstronnego uczetnika szkolnej społeczności już od czasu gimnazjum. To główny realizator programów Schum TV, reprezentant liceum w zawodach sportowych, członek pocztu sztandarowego, ale przede wszystkim dobry duch całej szkoły.

Podziękowania odebrali też rodzice, dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele i inni pracownicy szkoły. Uroczystość zwieńczyły pożegnalne fotografie i pyszny, pamiątkowy tort.

Już niebawem egzaminy maturalne… Ale gdy ma się takich uczniów, można być pewnym dobrych wyników. Wiosna jest nasza!

dzu

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status