Grażyna Grzegorczyk

Na początku września wraz z Sebastianem z klasy 2/4, jako reprezentacja samorządu szkolnego, towarzyszyliśmy naszemu poloniście, panu Dominikowi Zuziakowi, w trakcie przedstawiania projektu „Easy Rider” na WNEKu. O Warszawską Nagrodę Edukacji Kulturalnej w tym roku ubiegało bardzo dużo szkół z Warszawy i okolic, ale tylko kilka miało okazję pokazać swoje prezentacje.

Tematyka projektów była bardzo różna. Schumanowski „Easy Rider” poruszał zagadnienie kina, filmu oraz pojęcia happeningów – podobnie jak projekt CXXII Liceum Ogólnokształcącego. „Skarb Domeyki” ukazał nagranie pełnometrażowego filmu ze zdjęciami powstałymi w czasie pobytu w Chile. Innym przedsięwzięciem była „Herbatka z Pawlikowską”, czyli odmiana naszego „Wieczoru Uczniowskiej Poezji”. Idea, która najbardziej podbiła serca jurorów, okazała się być kobietą… „Kobieta”, czyli swojego rodzaju realizacja szkolnego koła teatralnego, opowiadająca o prawach kobiet i skłaniająca do refleksji na temat równouprawnienia. CIV Liceum Ogólnokształcące im. gen. S. Maczka zdobyło dzięki niej I miejsce w konkursie.

Nie zapominajmy jednak o „Easy Rider”! Nasz czerpiący nazwę od filmu Dennisa Hoppera projekt również znalazł się na podium, zajmując III miejsce! Koncept wspólnego omawiania gatunków filmowych, własnych krótkometrażowych filmów (bardziej u nas znany jako Akademia Filmowa Schumna) i akcji szkolnych również przypadł komisji do gustu.

Aleksandra Markiewicz kl.3C

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status