Grażyna Grzegorczyk

19 września na terenie OSiR-u odbył się Bieg Wolontariusza, który nie dość, że został zorganizowany przez uczniów naszego liceum – to podbił też ich serca. Już od samego rana tor tętnił życiem i wszystko było dopinane na ostatni guzik przez wolontariuszy pod czujnym okiem organizatorów. Nasi uczniowie – Martyna Szczygieł i Max Borakowski oraz absolwent naszego (już wygaszonego) gimnazjum, Mikołaj Tworus – dokładnie dopilnowali wszystkich szczegółów, aby wydarzenie odbyło się bezproblemowo.
Oprócz samego biegu, na uczestników czekała również woda, banany i gadżety z logo wydarzenia – między innymi eko-torby, które mi szczególnie przypadły do gustu. Poza wolontariuszami w organizacji biegu brali udział również konferansjer i czterech fotografów. Towarzyszyli nam także ratownicy z klasy ratowniczo-medycznej z Liceum im. Jasińskiego. Czuwali oni nad bezpieczeństwem naszych gości.

Wszystkie fale biegu odbyły się bez zakłóceń i przyniosły wiele radości zarówno emerytom, dzieciom w wieku przedszkolnym, jak i naszym licealistom. Teren OSiR-u wypełniły (oprócz dyszenia) śmiechy, dźwięki aparatu oraz komentarze naszego mówcy, który komentował bieg (i brał w nim udział!) na bieżąco. Nie tylko sama inicjatywa i znakomita organizacja zrobiły pozytywne wrażenie – uczestników zachwyciła również atmosfera, która była bardzo przyjemna mimo… potu na czołach.
Bieg Wolontariusza na pewno będę wspominać jako bardzo miłe wydarzenie. Spędziłam czas w towarzystwie przyjaciół, jak również poznałam bardzo wiele aktywnych społecznie osób. Sobota minęła mi w bardzo pożyteczny i jednocześnie urokliwy sposób. Czy będzie następna taka akcja? Oby!
Aleksandra Markiewicz kl. 3 C

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status