Renata Wójcik

Dnia 6 lutego 2015 roku w Zajeździe Przybyszówka w godzinach wieczornych na sto dni przed rozpoczynającymi się w maju maturami odbył się bal studniówkowy CXXXVII Liceum Ogólnokształcącego. Impreza rozpoczęła się o godzinie 19.00 uroczystym przywitaniem wszystkich zgromadzonych gości. W balu uczestniczyli uczniowie klas maturalnych wraz z osobami towarzyszącymi oraz z zaproszonymi nauczycielami i dyrekcją. Nie zabrakło również rodziców, którzy z podziwem wpatrywali się w swoje dorosłe już pociechy. Część oficjalną otworzyła przemowa, jaką wygłosiła Pani Dyrektor Jolanta Kaczmara.

Lekki stres i zdenerwowanie towarzyszyło nam podczas uroczystości. Wszelkie obawy minęły, gdy zostaliśmy nagrodzeni gromkimi brawami za uroczystego poloneza w naszym wykonaniu. Wytrwale trenowaliśmy ten taniec na próbach z Panią Małgorzatą Walkiewicz. Później nastąpiło wręczenie kwiatów wraz z podziękowaniami dla nauczycieli za pracę i trud, jaki włożyli w naszą naukę. Uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne, które przedstawiały wspomnienia z minionych lat spędzonych w szkole. Następnie był czas dla fotoreporterów.

Jak na bal przystało, obowiązywały stroje wieczorowe. Maturzyści prezentowali się znakomicie, Panie odziane w niebanalne kreacje, Panowie w eleganckich garniturach. Wystrój sali wprowadził nas w balowy nastrój. Po zakończeniu części oficjalnej nadszedł czas na szalone tańce. Z głośników popłynęła muzyka, a my śmiało ruszyliśmy na parkiet. W głowach maturzystów z pewnością pojawiała się myśl „Za 100 dni matura!?”.Świadomość, że egzaminy zbliżają się wielkimi krokami, wywołuje ogromny stres wśród uczniów, lecz tego wieczoru mogliśmy na chwilę oderwać się od książek i dać się ponieść szaleństwu. Liczyła się miła atmosfera i czas spędzony wśród przyjaciół. O północy na sale wjechał ogromny, przepyszny tort. Odbył się również konkurs na króla i królową balu, który wygrali Dominika Mirecka i Emil Gąsiński z klasy 3B.

Studniówka to niezwykły moment w życiu każdego ucznia szkoły średniej. Jest to również znak, że kolejny etap powoli dobiega końca. Z tego powodu nie trudno dziwić się wzruszeniom i rozczuleniu, jakie panowało podczas balu. Uroczystość zakończyła się o godzinie 5.00.

Z pewnością był to niezapomniany wieczór, który na zawsze pozostanie w pamięci tegorocznych maturzystów.

Aneta Rydzewska 3A LO

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status