Urszula Nakielska

„Wybory do SU!”

W nietypowy sposób przebiegał ostatni etap kampanii wyborczej do samorządu uczniowskiego w Schumanie. Na dużej przerwie odbyła się konferencja prasowa kandydatów. Za mównicą, z mikrofonem w ręce Maks, a potem także Sebastian (niestety, Kacpra nie było tego dnia w szkole) wystąpili przed zgromadzoną n korytarzu na pierwszym piętrze publicznością.

W roli przenikliwej dziennikarki, która „ostrzeliwała” kandydatów swoimi bezkompromisowymi pytaniami, wystąpiła Iza z klasy 2B. Ale szansę  na prześwietlenie bohaterów konferencji mieli też inni uczniowie – mogli zadać dowolne pytanie podczas trwania wydarzenia.

Konferencja miała przede wszystkim za zadanie podkreślić ideę samorządności i uaktywnić uczniów z pierwszych klas, skłonić ich do wzięcia udziału w wyborach. Prawo do stanowienia o losie społeczności, której się jest członkiem, to esencja wolności w demokratycznym kraju, to także istota dojrzałości, odpowiedzialności jednostki.

Kandydatom życzymy powodzenia, a uczniom mądrych i trafnych wyborów!

                                                                                                                                             dzu

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status