Renata Wójcik

Nowy rok szkolny przywitał nas ciepło i słonecznie. Zdawało się, że lato wciąż nie daje za wygraną, kusząc piękną pogodą. My jednak, jako dojrzali licealiści nie ulegliśmy tym pokusom i zjawiliśmy się w szkole na Olgierda – niektórzy po raz pierwszy, inni wracając do budynku, który stał się dla nas poniekąd drugim domem. Niezależnie od tego, ile razy w życiu tutaj byliśmy, każdy na sali miał uśmiech na twarzy, byliśmy wszyscy wypoczęci, bogatsi o nowe doświadczenia, spragnieni wiedzy i odkrywania tajemnic otaczającego nas świata.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 zaczęliśmy od odśpiewania hymnu, który wprowadził nas w odpowiednią atmosferę, a kiedy głos zabrała Pani Dyrektor, witając nas w nowym roku, nikt nie miał już wątpliwości, że nasze wakacje dobiegły końca, a przyszedł czas na naukę i pracę.

Następnie głos zabrał specjalny gość Pan prof. dr hab. inż. Krzysztof Jan Kurzydłowski, który wygłosił wykład inaugurujący rok szkolny pod hasłem ,,Wykształcenie politechniczne kluczem do sukcesu”. Pan profesor, który jest Dyrektorem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Kierownikiem Zakładu Projektowania Materiałów Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej, starał się nam przekazać, że wykształcenie politechniczne może pomóc nam w osiągnięciu sukcesu zawodowego. Po obejrzeniu prezentacji i wysłuchaniu Pana profesora wielu z nas uświadomiło sobie, ile możliwości dają nam takie studia i ich ukończenie.

W naszej szkole tego dnia był również obecny Burmistrz Dzielnicy Targówek – Pan Sławomir Antonik, który na swoim przykładzie potwierdził treści zawarte w wykładzie Pana profesora Kurzydłowskiego – posiadając wykształcenie politechniczne, wszechstronnie rozwinął swoją karierę zarówno w obszarze administracji publicznej, samorządowej, jak i spółdzielczej. Jego rozważania były ciekawe i skłaniały do refleksji nas – zdolnych licealistów, którzy powoli wkraczają w świat dorosłości.

Przed nami pojawiają się coraz trudniejsze wybory, które musimy podejmować świadomie i mądrze, wiedząc, że nasze decyzje będą miały wpływ na całe nasze życie. Jedną z takich decyzji jest właśnie wybór kierunku studiów, uczelni. Nasze liceum daje nam możliwość zakosztowania wiedzy akademickiej już teraz, możemy choć przez chwile poczuć się jak studenci poprzez uczestnictwo w wykładach.

Ostatnie minuty tego dnia w szkole spędziliśmy w klasach razem z wychowawcami. Wymieniliśmy parę refleksji, spojrzeliśmy na plan i wróciliśmy do domu, aby następnego dnia znów przekroczyć próg gmachu na Olgierda i z uśmiechem na twarzy wkroczyć w nowy rok szkolny.

Julia Kamińska kl. 1B

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status