Renata Wójcik

W środę z samego rana uczestnicy wymiany polsko-niemieckiej wyruszyli w drogę do Torunia, aby poznać jego historię, a co najważniejsze przyjrzeć się bliżej miejscom związanym z Mikołajem Kopernikiem.
Naszą przygodę z Toruniem rozpoczęliśmy od sprawdzenia naszej prawdomówności. Każdy mógł potwierdzić ją stojąc i nie wywracając się przy jednej ze ścian Krzywej Wieży.
Wizyta nie byłaby pełna, jeśli pominęlibyśmy pieczenie słynnych pierniczków toruńskich. Cały proces tworzenia ich przysporzył nam wiele śmiechu i zabawy. Gdy w końcu nasze  na wpół gotowe wypieki trafiły do piekarnika, udaliśmy się do podziemi, aby poznać całą historię związaną z toruńskimi pierniczkami, których to receptura przygotowania strzeżona jest od pokoleń. Po odrobinie nauki przyszła pora na odebranie naszych własnych wypieków. Każdy otrzymał zrobiony przez siebie pierniczek, który zabrał ze sobą na pamiątkę.
Kolejnym punktem naszej wycieczki było Planetarium. Obejrzeliśmy niesamowity pokaz, który z pewnością zapadnie w pamięć każdego z nas na długi czas.
Następnie udaliśmy się z Panią przewodnik na wycieczkę po wielu słynnych zakątkach Torunia. Dowiedzieliśmy się dużo na temat historycznych miejsc, starego miasta oraz najstarszego kościoła w Toruniu.
Najbardziej wyczekiwanym przez nas momentem był jednak czas wolny, w którym mogliśmy udać się do pobliskich sklepików i zakupić prawdziwe toruńskie pierniki, które z wielką chęcią wszyscy potem zjedliśmy.
Wreszcie zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do autokaru, by ruszyć w drogę powrotną do Warszawy.

Julia Kamińska

Klasa 2/2

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status