Renata Wójcik

Wszyscy wiemy, że matura składa się z części pisemnej i ustnej. Ale warto podkreślić, że forma pisemna to egzamin zewnętrzny, sprawdzany poza szkołą, a forma ustna to egzamin wewnętrzny, gdy uczniowie odpowiadają na pytania przed komisją szkolną. W tym drugim wypadku wyniki egzaminów znane są natychmiast, a na efekty pracy pisemnej trzeba zaczekać do końca czerwca…

I oto są! Nasi dzielni maturzyści zakończyli ustną sesję egzaminacyjną. Oczywiście, z sukcesem! Wspólna praca uczniów i nauczycieli, wparcie rodziców dały pozytywne efekty. A nie wszystko było takie proste…

Nie tylko zakres materiału do opanowania stanowił przeszkodę (kilka przedmiotów!), ale też stres i zmęczenie. Elegancja stroju galowego uczniów podkreślała ich symboliczne wkraczanie w dorosłość. Jednak wielkie przejęcie, czasem rumieńce albo gorączkowe dreptanie w miejscu zdradzały młodzieńczą wrażliwość. Jednak nie brakowało też momentów humorystycznych. Na przykład, gdy Kasia nagle odkryła, że zapomniała okularów, by po chwili odnaleźć je na… własnym nosie.

A teraz konkrety: język francuski średnio 71%, język angielski 74%, język polski 75% (przy czym osiem osób uzyskało możliwe maksimum, czyli 20 pkt!), absolutnym mistrzem matur ustnych został Filip, który na każdym z tych trzech egzaminów, czyli trzykrotnie, uzyskał 100%, maksymalną ilość punktów! Brawo, Filipie! A jeśli dodamy, że ostatnio, dosłownie na kilka dni przed maturą, zdobył też z licealistami tytuł wicemistrza dzielnicy w piłce nożnej, to objawił się nam prawdziwy człowiek renesansu – gratulujemy wszechstronności!

Na razie CXXXVII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi „zdaje” swoją pierwszą maturę całkiem dobrze, czekamy na wyniki z egzaminów pisemnych. A za naszych uczniów, oczywiście, trzymamy mocno kciuki!

dzu

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status