Renata Wójcik

Wywiad z naszą uczennicą Julią Kamińską –

Przewodniczącą Młodzieżowej Rady Dzielnicy Targówek

Co skłoniło cię do pracy w Młodzieżowej Radzie Dzielnicy?

Odkąd pamiętam lubiłam angażować się w działania na rzecz szkoły i w pracę Samorządu Uczniowskiego. Nigdy nie było to dla mnie – kolejnym obowiązkiem, a przyjemnością i dobrą zabawą. Dlatego też możliwość pracy w Młodzieżowej Radzie Dzielnicy była dla mnie kolejnym wyzwaniem i nowym doświadczeniem, które bardzo chciałam zdobyć.

Jak się zostaje Radnym i Przewodniczącym Młodzieżowej Rady?

Żeby zostać radnym trzeba wykazać się w środowisku szkolnym dużym zaangażowaniem w sprawy uczniów, w życie szkoły i Samorządu Uczniowskiego, działać na rzecz innych. W naszej szkole takie aktywności zawsze zostają zauważone i docenione, przez co zostałam w zeszłym roku wybrana na przedstawiciela naszej szkoły w Młodzieżowej Radzie Dzielnicy Targówek. Jeśli chodzi o wybór na przewodniczącą sprawa jest trochę utrudniona. W tym przypadku zaangażowanie musi być jeszcze większe i wykraczać poza szkołę. Trzeba współpracować z całą młodzieżą z Targówka, wykazać się kreatywnością, zapałem i po prostu dużą chęcią działania. Jeśli uda nam się pokazać to już na pierwszej sesji rady i przekonać do siebie i do swoich pomysłów innych radnych stanowisko przewodniczącego jest już nasze

Jaki jest Twój zakres obowiązków?

Jako przewodnicząca mam o wiele większy zakres obowiązków niż pozostali radni. Przede wszystkim reprezentuję całą radę podczas różnych wydarzeń, prowadzę każdą sesję. Mam także dużo większy wpływ na ostateczny wygląd projektów, które realizujemy. Poza tym praca przewodniczącej to masa papierkowej roboty związanej z podpisywaniem różnych pism, kontaktowaniem się z Zarządem Urzędu Dzielnicy oraz Radą Dzielnicy.

Co daje Ci praca w Młodzieżowej Radzie Dzielnicy?

Przede wszystkim satysfakcję z możliwości organizowania wielu ciekawych wydarzeń, tworzenia ich od podstaw. Razem z radnymi możemy dowolnie kształtować każdy najmniejszy element naszego projektu. Zdobywamy doświadczenie, które z pewnością przyda nam się, jeśli kiedyś będziemy chcieli dostać się do Rady Dzielnicy lub Warszawy. Poznajemy także wielu nowych ludzi, cały czas zdobywamy kolejne kontakty, bo nasza praca opiera się właśnie na stałym działaniu z innymi osobami.

Jak godzisz pracę w radzie z nauką?

Nie jest to łatwe, ale przy dobrej organizacji czasu i odpowiednim planowaniu z wyprzedzeniem bez problemu da się pogodzić pracę w radzie z nauką nawet będąc w klasie maturalnej, choć muszę przyznać, że stanowisko przewodniczącej pochłania znacznie więcej czasu niż bycie „po prostu” radną.

 

Dziękujemy za wywiad i życzymy dalszych sukcesów

                                                              MSW

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status