Renata Wójcik

W dniu 5.04.2018 razem z naszą wychowawczynią wybraliśmy się na całodniową wycieczkę. Głównym jej celem była wizyta na Giełdzie Papierów Wartościowych  przy ulicy Książęcej. Pierwszym punktem spotkania była rozmowa z naszą przewodniczką, podczas której sprawdzaliśmy swoją wiedzę na temat giełdy i inwestowania oraz omawialiśmy architekturę budynku. Następnie ruszyliśmy do jednej z sal konferencyjnych, w których oglądaliśmy półgodzinny film. Dowiedzieliśmy się najważniejszych informacji na temat inwestycji, działania giełdy oraz o cenach różnych akcji. Mieliśmy również okazję obserwować hossę albo bessę – czyli wzrost albo spadek cen akcji na specjalnych panelach giełdowych.

Po filmie i pożegnaniu z przewodniczką ruszyliśmy na kolejną część naszej wycieczki, do Muzeum Narodowego. Mieliśmy okazję oglądać niezwykłe wystawy, jak na przykład Galerię Sztuki XIX wieku, Sztuki XX i XXI wieku i Wzornictwa Polskiego. Wszystko zrobiło na nas duże wrażenie. Kończąc nasz wspaniały dzień, wracając zdecydowaliśmy się na długi spacer przez Starówkę, korzystając przy tym z pięknej pogody.

Natalia Balcerzak kl. 1A

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status