Renata Wójcik

Czym jest Wolontariat Koleżeński?

Wolontariat Koleżeński „Mary i Max” to nowatorski program, którego celem jest wsparcie osób z autyzmem i zespołem Aspergera w nawiązywaniu kontaktów koleżeńskich. Wolontariusz staje się kolegą (koleżanką) osoby z autyzmem – dopasowanej pod kątem wieku, zainteresowań i miejsca zamieszkania – z którą spotyka się towarzysko i spędza wspólnie czas. Tylko i aż tyle!

Jakie korzyści płyną z udziału w programie?

Udział w programie to okazja do poznania wyjątkowej osoby, jej pasji i sposobu patrzenia na świat. To także sposób na poznanie nowych miejsc w Warszawie i okolicach. Zaangażowanie w wolontariat daje szansę na rozwój osobisty, pogłębia wrażliwość i wzmacnia kompetencje interpersonalne. Przede wszystkim jednak wolontariat to satysfakcja z pomocy drugiemu człowiekowi – osobie z autyzmem, która choć ma trudności w nawiązywaniu kontaktów z innymi – bardzo ich chce i potrzebuje.

Dla kogo?

Poszukujemy odpowiedzialnych wolontariuszy z Warszawy i okolic powyżej 14 roku życia.

Jak się zgłosić lub uzyskać więcej informacji?

Aby zgłosić się do programu, należy wejść na stronę www.wolontariatkolezenski.pl i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Dołącz do nas!

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status