Grażyna Grzegorczyk

Licealiści z Schumana wzięli udział w wystawie „Znikający mur”, zorganizowanej przez Instytut Goethego z okazji objęcia przez Niemcy prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Wystawa, a raczej interaktywna instalacja, była zbudowana z 6000 drewnianych klocków, na których wygrawerowane zostały ulubione cytaty nadesłane przez mieszkanki i mieszkańców Europy. 

Cytaty umieszczone na wystawie pochodziły z piosenek, filmów, wierszy i powieści. Wśród autorów znaleźli się m.in. Johann Wolfgang Goethe, Friedrich Nietzsche, Jane Austen, Wisława Szymborska oraz Olga Tokarczuk. Na klockach można było znaleźć też wypowiedzi Winstona Churchilla, Tadeusza Mazowieckiego czy Grety Thunberg.
Warto podkreślić, że „Znikający mur” prezentował językową i duchową różnorodność naszego kontynentu, a także bogactwo europejskiej kultury. 
AKM

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status