Renata Wójcik

Niesie! Muzyka, słowo, uśmiech i piękna słoneczna pogoda! W nowym, wakacyjnym rytmie uczniowie pożegnali rok szkolny 2012/2013. Tym razem w ZS nr 113 z Oddziałami Dwujęzycznymi uroczystość ta składała się aż z trzech etapów – dla różnych klas gimnazjum i osobno dla liceum.

Ważnym momentem było przekazanie młodszym uczniom sztandaru szkoły przez trzecioklasistów gimnazjum i złożenie przez nich przyrzeczenia. Przypomniało to wszystkim, że na wakacjach nadal jesteśmy uczniami, obywatelami, którzy mają swoje prawa i obowiązki, którzy nie mogą zapominać o podstawowych zasadach, wartościach.

Najmilsze było, oczywiście, wymienienie uczniów, którzy wyróżnili się wynikami swojej pracy, osiągnięciami w różnych dziedzinach – nauki, sztuki, sportu, wolontariatu. Dziesiątki młodych osób, nagradzanych brawami, odbierało nagrody z rąk nauczycieli i Pani Dyrektor Jolanty Kaczmary – która była w tych chwilach najbardziej zapracowaną, ale i chyba też zadowoloną osobą na sali.

Specjalne podziękowania otrzymali także rodzice – za wsparcie nauczycieli, za troskliwość wobec swoich pociech. Również przedstawiciele uczniów wygłosili stosowne przemówienie adresowane do nauczycieli, w którym wyrazili wdzięczność za trud i włożone serce w ich kształcenie i wychowanie.

Historycznym momentem było przekazanie absolwentom naszego liceum świadectw maturalnych. Oto pierwszy rocznik CXXXVII Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi zakończył z sukcesem swoją drogę edukacji w szkole średniej… Co dalej? Uniwersytet? Politechnika? A może już praca zawodowa?… Są już dorośli, przed nimi kolejne życiowe decyzje, kolejne sprawdziany z dojrzałości i odpowiedzialności…

Ale, chwileczkę! Przecież miało być o wakacyjnym rytmie! No właśnie! Dzisiejsze spotkanie na hali sportowej obfitowało w emocje. Po tych związanych ze szkolnymi osiągnięciami i wysiłkiem, zaangażowaniem uczniów od września 2012 do końca czerwca 2013 – przyszła kolej na przeżycia wywołane przez artystyczną część „dnia powitania wakacji”.

Gimnazjaliści pod opieką Pani Anety Krzyszczuk-Kwiatkowskiej przygotowali kolaż piosenek, żartobliwą scenkę z „Romea i Julii”. Występ obok uśmiechu, wzbudził też wzruszenie – absolwenci gimnazjum zaczęli już tęsknić…. Później drugoklasiści pod kierunkiem Pani Jolanty Nodzykowskiej przedstawili niezwykły spektakl – lekcję, w której rolę narracji pełniły fragmenty różnych utworów. Humor, dynamika i pomysłowość występu porwały widownię i młodzi aktorzy otrzymali huczne brawa. Wreszcie w części dla liceum, pod kierunkiem Pani Hanny Materny, uczniowie liceum zaprezentowali program złożony z żartobliwej przeróbki „Reduty Ordona”, monologu „Prezentacja maturalna”, rockowej (perkusja rządzi!) aranżacji wiersza „Krzyk” J. Kaczmarskiego, a także z bluesa wykonanego wspólnie z polonistą…

Uroczystość zakończenia roku szkolnego łącznie trwała prawie pięć godzin. To uświadamia, jak dużo dzieje się na Olgierda, ile pracy, emocji, różnych działań ma miejsce zanim nadejdzie letni czas odpoczynku. Pięć godzin! A i tak odczytano nazwiska tylko niektórych, a i tak wręczono nagrody tylko te najbardziej prestiżowe…

Niesie! Muzyka, słowo, uśmiech i piękna słoneczna pogoda! W nowym, wakacyjnym rytmie uczniowie pożegnali rok szkolny 2012/2013. Tym razem w ZS nr 113 z Oddziałami Dwujęzycznymi nie było dzwonka na lekcję – były kwiaty, podziękowania, łzy rozstania i dużo, dużo pozytywnych emocji!!!

dzu

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status